Ankara Spot Kombi Pazarı

Kombi Değişimi Saray Eski Kombinizi Yeniliyoruz

Kombi değişimi proje şart mı?

Doğalgaz dağıtım firmasına gönderilen Kombi Değişim Formu onaylandığı takdirde, yetkili bayiniz garanti süresini başlatarak kombinizi kullanıma açar. Eğer evinizde bacalı kombi kullanıyorsanız, bacalı kombinizi yoğuşmalı kombi ile değiştirme işlemlerinde yeni doğalgaz tesisatı döşeneceği için proje çizimi gereklidir.

Eski kombinin yerine yeni kombi takılır mı?

Kombi değişikliği için onay belgesi alınmalı ve yeni kombinin montaj ve tesisatı yapılmalıdır. Yeni kurulan tesisatın ilk olarak uygunluğu kontrol edilir ve ardından doğalgaz açılır. Doğalgaz açılmadan önce mutlaka yetkili firmadan uygunluk belgesi alınmalıdır

Kombi değişimini kim yapar?

Kombi değişimi, gaz dağıtım kuruluşlarının bilgisi ve onayı dahilinde yetkili iç tesisat firmalarınca yapılması gereken bir işlemdir. Kombi değişim süreci doğru kombi seçimiyle başlar ve cihazınızın garantisinin başlatılmasıyla tamamlanır.

Kombi kaç yılda bir değişir?

Fakat bu genel bir değerlendirmedir. Yani her sene bakımı yapılan ve arızalı olarak kullanılmamış bir kombi ile yıllarca bakımı yapılmamış ve arızalı olduğu halde kullanılmaya devam eden bir kombi arasında en az 4 – 5 yıl ömür farkı olur. Yani bir kombinin kullanımına göre 10 ile 20 sene arasında değişir ömrü.

Etiketler:

Kombi

yukarı